Naši klavíristi koncertovali v Praze

V pátek 16. ledna 2015 se od pěti hodin konal první společný koncert klavíristů z mníšecké pobočky ZUŠ Řevnice a pražské ZUŠ Štefánikova, Praha 5. Koncert proběhl v příjemném prostředí tamního klavírního sálu. Na programu byly například skladby Bohuslava Martinů, Bedřicha Smetany, Williama Gillocka a závěr patřil Brahmsovým Uherským tancům č. 5 a č. 8 v podání mladých talentů Kláry Schovánkové a Jana Škvařila. Zazněly také čtyřruční skladby Emila Hradeckého Cha-cha-cha, které zahrály Agáta Podmanická a Petra Kalbáčová a waltz, který společně přednesly Marie Bartáková s maminkou Zuzanou Bartákovou. Příjemným zpestřením vystoupení klavíristů ze tříd Lucie Zdichové a Magdaleny Stodůlkové se staly komorní skladby žáků ze tříd Pavla Hoška (hoboj) a Alice Vondráčkové (horna). Po skončení koncertu měli žáci, rodiče i učitelé možnost se navzájem seznámit a probrat své dojmy, úspěchy a plány při malém pohoštění. Tato spolupráce se jistě stane základem každoroční tradice, která umožní žákům i učitelům rozšiřovat své hudební obzory a prezentovat své dovednosti širšímu publiku.

Fotogalerie  zde.